Хімія життя

 

Хімічна казка до теми "Вуглеводи"
Хімічна казка до теми Вуглеводи.

Колись давним-давно, в королівстві Вуглеводів, жила собі дівчинка. Звали її Вода. Вона була дуже вродливою і зачаровувала всіх своєю красою. Мала вона нареченого на ім’я Вуглекислий Газ. Він був міцної статури парубок: високий, гарний, широкоплечий. Вода кохала його і одного сонячного дня вони одружилися. Народилось в сім’ї двоє гарнесеньких діточок: Глюкоза і Кисень. Вони були добрими дітьми і всі люди в королівстві любили їх. Глюкоза – дівчина чистої та легкої вдачі – полюбляла фрукти, мед, квіти, яких багато росло в королівстві. Але понад усе на світі вона любила свою маму, і коли та починала розповідати їй цікаві історії,мала немов розчинялась у ній , забуваючи про все на світі. Оскільки пращурами дівчини були родини Альдегідів та Гідроксидів то всі звичаї та традиції цих сімей Глюкоза шанувала і продовжувала. Так, вона завжди була привітна із сімейством Оксидів. Аргентум Оксид був приятелем Глюкози. І ось одного разу він завітав до неї в гості. Вони довго розмовляли, і коли Глюкоза ненароком доторкнулася до Оксида, утворився срібний іній. Чутка про це згодом облетіла все королівство, і ця історія дістала назву реакція «срібного дзеркала».

       Час невпинно минав… Мінялися дні, ночі, а Глюкоза ставала все милішою. Якось одного літнього дня, йдучи до саду по фрукти, Глюкоза зустріла своїх друзів - дріжджів. Вона розповіла їм, куди йде, і друзі вирішили допомогти. Вони разом назбирали повний кошик фруктів. Коли ж Глюкоза на знак подяки, прощаючись, подала руку - відбулося спиртове бродіння, в результаті якого утворився міцний, гоноровитий Етиловий Спирт, дуже схожий на батька Глюкози, та Газ, що стрімко майнув угору. Попрощавшись з друзями, Глюкоза, втомлена не надто важкою, але копіткою працею, вирішила відпочити. Сонце припікало. Дівчина сиділа на землі і насолоджувалась сонячним промінням, яке лагідно торкалось її обличчя. Вона почала було засинати, коли хтось збудив її легеньким доторком. Це добрі знайомі Глюкози - Кисломолочні Бактерії. Під час цієї несподіваної зустрічі відбулось молочнокисле бродіння. Утворилась гарненька, білолиця Молочна Кислота.

Залишок дня вони провели разом, весело спілкуючись та розповідаючи неймовірні історії, що відбувалися останнім часом.

       Життя Глюкози було радісне та насичене. Мати любила свою доньку і пишалася тим, що вона приносить людям лише користь. З нею люди стають енергійнішими, здоровішими. Згодом у Глюкози народилась молодша сестра – Фруктоза. Вони були схожі, як дві краплі води: обидві вродливі, веселі, життєрадісні. Лише за характером їх можна було відрізнити.

        І донині живе дружня та весела родина в королівстві Вуглеводів та приносить радість її мешканцямСоздан 23 ноя 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
Flag Counter